טיפול זוגי ומשפחתי | מטפלת זוגית , אני שומרון , טיפול זוגי ומשפחתי

טיפול זוגי ומשפחתי

כיום אין חובת הכשרה לבני זוג העומדים להתחתן ואין חובת הכשרה הורית לבני הזוג העומדים להביא ילד לעולם. ההתנהלות בדרך של ניסוי וטעייה היא הרת אסון. לכן ככל שיקדימו בני הזוג ליצור לעצמם את קוד היחסים המתאים להם וככל שיקדימו לאמץ לעצמם קונספציה חינוכית הורית, כך יחסכו לעצמם משברים אישיים, זוגיים ומשפחתיים.

אז מתי פונים לטיפול?

 

טרום נישואים:

כאשר אוהבים ורוצים להתחתן,  עלולים להתעורר חילוקי דעות בלתי פתירים, תפיסות העולם יכולות להיות שונות ויש מצבים בהם משפחות המוצא מתערבות במערכות היחסים. במצבים אילו נוצר בלבול אצל הזוג הצעיר, עולים כעסים וספקות ביחס לרצון למסד את הקשר או לחילופין פותרים את הקשיים במחשבה, שהאהבה תחפה על הכל וקופצים למים. כך או כך פניה לייעוץ מקצועי מוקדם ככל האפשר תעזור להתיר את הסבך עוד לפני שהקונפליקטים יחמירו ויפגעו באהבה.

נשואים טריים:

מה השתנה בעקבות הטקס והחגיגה שפתאום צצים יותר מריבות ויותר כעסים שלא היו לפני כן. אז זהו, לפני הנישואים רואים רק את הצדדים החיוביים של בן/בת הזוג ואם צצים דברים שליליים מבטלים אותם, כי התחושה היא שזה הזיווג המתאים ומאמינים שהכל יסתדר אחרי החתונה. אבל אותה סלחנות שהייתה לפני החתונה לא קיימת במקרים רבים אחריה. הנושאים שנראו שוליים הופכים למרכזיים. אז רגע לפני שמתפנים להביא ילדים לעולם כדאי לטפל בזוגיות כדי לא להגיע להורות ביחסים משובשים.

הופכים למשפחה: 

כאשר נולד תינוק עולות שאלות הוריות וזוגיות רבות: איך נכון לגדל את התינוק, מהי מעורבותו של האב בגידול הילד ואיזה מקום יש לזוגיות/מיניות במצב החדש. עולות גם שאלות סביב המצב הרגשי של האם לאחר הלידה, התנהלות סביב העומס וחוסר השינה ועוד. שאלות אלו עלולות לשבש את מערכת היחסים והתמודדות עם שאלות אלה בחדר המטפל יכולה לחסוך בקונפליקטים.

תופעת הקן המתרוקן:

הילדים עוזבים את הבית הזוג נשאר לבד, ואז עולות השאלות: איזה זוגיות רוצים עכשיו? מה יש להם במשותף בשלב זה? איך מחזירים את כובד המשקל מחיי המשפחה לחיים של זוגיות. איך מתנהלים מול הילדים שהתחתנו ומנהלים משפחות משלהם. בתקופה זו עולות שאלות רבות במישור הזוגי ובמישור הבין דורי. הדור הצעיר מצפה לעזרה והזוג המבוגר רוצה להתפנות לעצמו, לקריירות חדשות להנאות החיים שלא התאפשרו להם בהיותם טרודים במשימות המשפחתיות יחד עם זאת הם רואים גם את הקשיים של הילדים והצורך שלהם בעזרה ומתקשים למצוא את האיזון הנכון ואת הנוסחה המוסכמת על שניהם.

נושאים אילו ונושאים רבים אחרים כמו: משפחה חד הורית, משפחות מורכבות, שכול במשפחה, משפחות חד מיניות, זוגיות פרק ב', יחסי ילדים עם הורים מזדקנים וסכסוכים סביב ירושה. כל אלה יכולים להיפתר בקלות רבה יותר באמצעות טיפול זוגי ומשפחתי.


| מטפלת זוגית || אני שומרון || טיפול זוגי ומשפחתי |
 
אני שומרון: מטפלת זוגית ומשפחתית, ר"ח גולדברג לאה 5 דירה 7 רעננה
[ מטפלת משפחתית אני שומרון | מטפלת משפחתית וזוגית | כתבו לנו ]

בניית אתרי אינטרנט אינטראקטיב בנייה וקידום אתרים