גירושים בשיתוף פעולה | גירושים בשיתוף פעולה

גירושים בשיתוף פעולה


גירושים הם תהליך כואב, יקר, רווי יצרים ומתמשך לעיתים עד אין קץ. ההשלכות של תהליך כזה מתקיימות הרבה מעבר לסיום הפורמלי של תהליך הגירושים. תהליך הגירושים במקרים רבים נעשה על גבם ועל חשבונם של הילדים, שהופכים השעיר לעזאזל של ההורים המתכתשים. את התהליך מובילים 2 עורכי דין, אשר במקרים רבים משסים את בני הזוג זה בזה מתוך מחשבה שלהוציא את הצד שלהם כמנצח וכמי שמשיג את המירב הוא הניצחון האמיתי גם לטווח הארוך. מתהליך כזה שני הצדדים כולל הילדים יוצאים נפסדים.

בתהליך החדשני של גירושים בשיתוף פעולה יש הבנה שהזוג זקוק לליווי לא רק של נציגים מעולם המשפט, אלא הם זקוקים גם לליווי רגשי. בתהליך זה יש דאגה לשמוע ולהשמיע גם את קולם של הילדים, כאשר ההורים לא פנויים לכך?

גירושים בשיתוף פעולה זו דרך אחרת של פרידה. בתהליך זה הזוג מקבל ליווי של צוות שכולל עורכי דין שעברו הכשרה בשיתוף פעולה ולמדו מה זו אמפתיה, יועצי גירושים שבאים מתחומי הטיפול הרגשי ובמידת הצורך גם יועץ פיננסי ויועצים אחרים בהתאם לנדרש. אלה מלווים את הזוג עד לפרידה החוקית וגם אחרי, כדי להבטיח שבתום התהליך יהיה הנזק והכאב קטנים ככל האפשר.

תהליך כזה יש לו סיכוי רב להיות קצר יותר וזול יותר כאשר הוא נעשה עם בני זוג אשר מחויבים לא לצאת למלחמה כדי להיפרד. בתהליך זה יש לבני הזוג שליטה מלאה על ההחלטות לגבי הפרידה וההורות שלהם ואינם נתונים לחסדי עו"ד ושופטים שלא תמיד רואים את התמונה השלמה. תהליך כזה מקבל בסופו של התהליך תוקף של בית משפט וגם את ברכתו האנושית של בית המשפט.


| גירושים בשיתוף פעולה |
 
אני שומרון: מטפלת זוגית ומשפחתית, ר"ח גולדברג לאה 5 דירה 7 רעננה
[ מטפלת משפחתית אני שומרון | מטפלת משפחתית וזוגית | כתבו לנו ]

בניית אתרי אינטרנט אינטראקטיב בנייה וקידום אתרים